עוד נזיקין תל אביב

נפצעת ברחוב? נפלת במדרכה? ייתכן שמגיע לך פיצוי. חייג עכשיו! עורך דין רני רוזן זרחיה, מעל 12 שנות ניסיון, לקביעת פגישה וייצוג הולם חייגו!

נפילה במדרכה- את מי תובעים?

נפילה ברחוב מתרחשת מידי יום ויכולה לקרות לכל אחד. נפלת במדרכה שבורה. בבור במדרכה. היעדר תאורה מספקת. מכשולים בדרך. שאריות אשפה או גזם. מכסה ביוב פתוח. מגלשה שבורה. נדנדה שבורה. כנראה שאתה זכאי לפיצוי כספי משמעותי. פנה עכשיו לעורך דין נזיקין תל אביב לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני ללא תשלום.  

בהתאם לסעיף 249 לפקודת העיריות על העירייה מוטלת האחריות "לסלול כל רחוב שאיננו רכוש הפרט ולדאוג למצבו התקין של כל רחוב". יחד עם זאת, לא כל נפילה ברחוב מחייבת את העירייה בתשלום פיצויים. על מנת לחייב את העירייה בפיצויים יש להוכיח התרשלות של העירייה. למשל, באמצעות חוות דעת הנדסית, הוכחת הפרשי גבהים משמעותיים בין אריחי המדרכה בעזרת מטר, גודל הבור שהעירייה לא גידרה וכיוצ"ב.

מה עושים אחרי הנפילה במדרכה?

לצלם את הפגיעות שנגרמו לכם, מקום האירוע, המפגע, ולנסות למדוד אותו. אם יש עדים למקרה, לקחת מהם פרטים כדי שיוכלו להעיד לטובתכם.

לפנות לקבלת טיפול רפואי בבית החולים ולדווח להם על נסיבות התאונה. יש לוודא שאכן כל פרטי התאונה נרשמים בתיעוד הרפואי. לאחר מכן, להמשיך בטיפולים רפואיים על מנת לשמור על רצף טיפולי. 

לדווח למזיק על המפגע בדואר רשום כדי שיפעל לתקן את המפגע וגם לצרכי תיעוד הפגיעה שלכם. לפנות לייצוג משפטי איכותי על ידי עורך דין נזיקין תל אביב, רני רוזן זרחיה, משרד עורכי דין. 

לשמור את הקבלות וההוצאות שנאלצתם להוציא בגין האירוע לרבות מוניות, טיפולים רפואים וכיוצ"ב. 

רני רוזן זרחיה, משרד עורכי דין בתל אביב. חדלות פירעון והוצאה לפועל

נפילה במדרכה בדרך לעבודה או בחזרה מעבודה

ככל שהנפילה במדרכה נגרמה לכם בדרך לעבודה, או במהלך העבודה, או בדרך חזרה מהעבודה העבודה, ניתן להגדירה כתאונת עבודה שעשויה לזכות אתכם בתגמולים מהמוסד לביטוח לאומי.  

יש לפנות בתביעה למוסד לביטוח לאומי להכרה ותשלום דמי פגיעה. אם התביעה מוכרת ניתן לקבל החזר אבדן שכר בגין ימי אי כושר עד 91 ימים ממועד הפגיעה. לאחר מכן, ניתן יהיה להגיש תביעה לקביעת דרגת נכות מעבודה. ביטוח לאומי ייזמן אותך לוועדה רפואית שתקבע את אחוזי הנכות הזמנית והקבועה. 

גובה הכסף שמגיע לך נגזר מגובה אחוזי הנכות שנקבעו לך בביטוח לאומי וגובה השכר שהיה לך לפני התאונה. הנפגע רשאי להגיש את התביעה נגד מספר גורמים. למשל, תביעת נזיקין נגד העירייה וגם תביעה נגד ביטוח לאומי, ובלבד שלא יקבל כפל פיצוי. 

אשם תורם

טענת אשם תורם בתביעות נזיקין היא סוג של טענת הגנה מטעם הנתבע, לפיה יש להפחית מגובה הפיצוי, משום שגם התובע עצמו אשם בנזק שנגרם לו, ועל כן יש להפחית את החלק היחסי שבאשמת התובע, מסכום הפיצויים הכולל שיפסקו לו. 

במילים אחרות: האשם התורם מפחית את היקף הפיצויים המגיע לניזוק, בהתאם לחומרת אשמתו התורמת.

נפילה מקורקינט או נפילה מאופניים ברחוב

גם רוכבי קורקינט או רוכבי אופניים שנפלו ברחוב יכולים לתבוע את העירייה בשל פגם ו/או מכשול ברחוב שהיא אחראית לו.  כך למשל, אם רוכב אופניים או הקורקינט נתקל במרצפה עקומה או שבורה, שאריות אשפה או גזם בדרך, ונגרם לו נזק גוף, הוא עשוי לזכות בפיצוי כספי במידה והוא תובע את העירייה.

פנייה לעורך דין נזיקין תל אביב

נפצעתם או שנגרם לכם נזק בנפילה במדרכה ואתם זקוקים לייצוג משפטי. אל תהססו ופנו אלינו עוד היום. אנחנו נילחם כדי להבטיח שתקבלו את הפיצויים האופטימליים במינימום הוצאות ובמהירות המקסימאלית. רני רוזן זרחיה, משרד עורכי דין, מעל 12 שנות ניסיון, עורך דין נזיקין תל אביב.

רני רוזן זרחיה, משרד עורכי דין בתל אביב. חדלות פירעון והוצאה לפועל

צור קשר מיידי,
לייעוץ בנושא עוד נזיקין תל אביב

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך