עורך דין צוואה וירושה

זקוק להוצאת צו ירושה? הוצאת צו קיום צוואה? הסכם חלוקה בין יורשים? עו"ד רני רוזן זרחיה, מעל 12 שנות ניסיון, לשיחת ייעוץ ראשוני תתקשר עכשיו.

בקשה לצו ירושה/קיום צוואה 

בקשה לצו ירושה מוגשת לרשם לענייני ירושה במקרה בו המנוח לא הותיר אחריו צוואה. במקרה בו קיימת צוואה אך היא אינה כוללת את כל נכסי המנוח, יינתן צו קיום צוואה ביחס לנכסים הנזכרים בצוואה, ולגבי הנכסים שאינם נזכרים בצוואה יינתן צו ירושה. למשרד רני רוזן זרחיה, עורך דין צוואה וירושה, ניסיון רב בהגשת בקשה לצו ירושה/קיום צוואה ובהגנה מפני הליכים אלו בבתי המשפט ובערכאות הערעור.  

חשוב לדעת שצו ירושה/קיום צוואה אינם עוסקים בהיקף העיזבון, אלא רק מצהירים מי הם יורשי הנפטר ומה חלקו של כל אחד מהם בעיזבון לאחר שיתברר היקפו. לדוגמא: בת הזוג של המנוח זכאית במקרים המתאימים לקבל את מחצית מעיזבון בעלה הנפטר מכוח חזקת השיתוף, ובכך לצמצם את היקף העיזבון למחצית, שרק לגביו חל צו הירושה/קיום צוואה. על מנת להימנע ממצב דברים כזה מומלץ לעשות במקביל לצוואה גם הסכם יחסי ממון בין בני הזוג. תתקשרו עכשיו לקבלת ייעוץ ראשוני או ייצוג משפטי בטלפון 052-5500277

הסתלקות מצוואה/ירושה

ישנם מקרים שבהם יורש מעדיף שלא לרשת מסיבות שונות. כגון תנאים בצוואה שאינו מעוניין לקיימם. היבטי מס או מניע רגשי. על מנת להסתלק מהירושה על היורש להגיש  תצהיר הסתלקות חתום ומאומת בפני עו"ד כדין. מי שהסתלק רואים אותו כאילו מעולם לא היה יורש.   

לעיתים הסתלקות מהעיזבון נועדה למנוע מנושים של היורש לשים ידיהם על כספים ונכסים אותם הוא היה אמור לקבל בירושה. בנסיבות אלה הנושה רשאי לפנות לבית המשפט המוסמך בבקשה לביטול ההסתלקות שנעשתה בחוסר תום לב כדי לגרוע מצדדים שלישים. במקרים המתאימים ביהמ"ש עשוי לבטל את ההסתלקות.   

הסכם חלוקה בין יורשים

היורשים רשאים לשנות את חלוקת העיזבון בהסכם ביניהם. כך שכל אחד מהם יקבל חלק אחר מתוך העיזבון של הנפטר. היתרון המרכזי של הסכם חלוקת עיזבון בין יורשים הוא שיקולי מס. הסכם חלוקת עיזבון אינו נחשב כעסקה במקרקעין, ולפיכך אינה חייבת בתשלום מס. חשוב לציין כי רק היורשים יכולים להיכלל בהסכם לחלוקת העיזבון. ניתן לעשות הסכם חלוקת עיזבון כל עוד לא חולק העיזבון. שינוי החלקים חייב להיעשות מתוך עיזבון המנוח ללא כספים או נכסים מחוץ לעיזבון. להסכם חלוקת עיזבון בין יורשים תתקשרו עכשיו לקבלת ייעוץ ראשוני או ייצוג משפטי בטלפון 052-5500277   

עורך דין נזיקין תל אביב

עורך דין צוואה וירושה:

בקשה לצו ירושה או צו קיום צוואה דורשת תכנון ואסטרטגיה. התחשבות בכלל הפרמטרים הספציפיים לאותו מקרה. אנו ממליצים להתייעץ עם עורך דין צוואות וירושות מומחה. אשר יוכל לייעץ. לאמת ולייצג את האינטרסים שלך מול היורשים. הנושים. הרשם לענייני ירושה ובתי המשפט למשפחה.  

למשרד רני רוזן זרחיה עו"ד– ניסיון רב בהגשת בקשה לצו ירושה. הגשת בקשה לצו קיום צוואה. ובהגנה מפני הליכים אלו בבתי המשפט.  ובערכאות הערעור. תתקשרו עכשיו. לקבלת ייעוץ ראשוני. או ייצוג משפטי בטלפון 052-5500277

רני רוזן זרחיה, משרד עורכי דין בתל אביב. חדלות פירעון והוצאה לפועל

לייעוץ בנושא עורך דין צוואה וירושה
צור איתי קשר

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך