עו ד נזיקין- נפגעי איבה

נפגעת באירוע טרור? היית בפיגוע חבלני? מחבל מפגע? נגרם לך נזק גוף או רכוש? מחפש עו"ד נפגעי איבה? עו"ד רני רוזן זרחיה, מעל 12 שנות ניסיון תתקשר עכשיו.

תנאי הזכאות לנפגעי איבה?

השלב הראשון הוא הכרה באירוע ובנזק הגוף שנגרם כפגיעת איבה ע"פ החוק. יחד עם זאת, לעיתים סיווג האירוע, כפלילי או איבה, נתון במחלוקת. עקב מורכבות הנושא מומלץ לפנות למשרד בעל התמחות בתחום. רני רוזן זרחיה, משרד עורכי דין, עו ד נזיקין- נפגעי איבה, מתמקד בטיפול נפגעי טרור, לשיחת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות 052-5500277.

תפקידה של הרשות המאשרת לקבוע אם הפגיעה שאירעה מהווה פגיעת איבה על פי החוק. על החלטת הרשות המאשרת ניתן להגיש ערר לוועדת עררים היושבת בבית משפט המחוזי בתל אביב שהחלטתה תהיה סופית. רק לאחר שהרשות המאשרת, או וועדת עררים, קבעה שהפגיעה היא פגיעת איבה, יטפל המוסד לביטוח לאומי בזכויות הנפגע. החוק אינו מגביל את הרשות המאשרת או ועדת עררים בזמן למתן החלטתה לסיווג הפגיעה כפגיעת איבה.  רני רוזן זרחיה, משרד עורכי דין. עו ד נזיקין- נפגעי איבה. מתמקד בטיפול נפגעי טרור. לשיחת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות 052-5500277.

ועדה רפואית לנפגעי פעולות איבה

לאחר ההכרה בפגיעה כפגיעת איבה. על הנפגע להגיש בקשה לקביעת דרגת נכות בביטוח הלאומי.  הנפגע יזומן לוועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי שתקבע את דרגת הנכות כתוצאה מהפגיעה שהוכרה כפגיעת איבה.

נכות בין 10%-19% לצמיתות מזכה במענק חד פעמי. במידה והנכות היא 20% נכות ומעלה, ישולמו לנפגע קצבה חודשית והטבות שונות.  

נפגע שאינו שלם עם החלטת הוועדה הרפואית לנפגעי איבה. זכאי להגיש ערעור לוועדה הרפואית לעררים בביטוח לאומי. את הערעור יש להגיש תוך 60 ימים מיום קבלת ההודעה על ההחלטה. גם על הוועדה הרפואית לעררים ניתן להגיש ערעור לבית הדין האזורי לעבודה בשאלה משפטית בלבד. על פסק הדין של בית הדין האזורי ניתן להגיש ערעור לבית הדין הארצי בכפוף לאישור נשיא בית הדין הארצי לעבודה.

רני רוזן זרחיה, משרד עורכי דין בתל אביב. חדלות פירעון והוצאה לפועל

תגמולים מכוח מספר חוקים?

מי שזכאי, עקב אותו אירוע, לתגמול נכות לפי חוק התגמולים לנפגעי פעולות איבה ובנוסף גם לתגמול לפי חוקים אחרים, יצטרכו לבחור באחד מהם (לא ניתן לקבל את שניהם במקביל).  לצורך הבחירה יש לפנות לסניף המוסד לביטוח לאומי שבו הוגשה התביעה לתגמולים ולחתום על הצהרה בדבר הבחירה בסוג התגמול הרצוי. לנפגע שלא חתם על הצהרה ישולם תגמול כנפגע פעולות איבה. זכות הבחירה בין שני התגמולים היא חד פעמית. נפגע שבחר בתגמול מסוים לא יוכל לשנות את בחירתו יותר מאוחר.

מתי צריך להגיש את התביעה? 

בהתאם לחוק יש להגיש את התביעה למוסד לביטוח לאומי בתוך 12 חודשים ממועד יצירת עילת התביעה.

למרות זאת, ניתן להגיש תביעות גם לאחר המועד כאמור. כל מקרה ייבחן לפי נסיבותיו. במקרים המתאימים ביה"ד לא יהסס לפסוק לנפגע איבה את מלוא זכויותיו בגין פגיעת האיבה. לדוגמא: תביעות בגין מחלות נפשיות עקב פגיעת איבה ועוד.

עו ד נזיקין- נפגעי איבה- ייצוג משפטי

פנה לקבל יעוץ משפטי מיד לאחר אירוע הטרור מאת עו ד נזיקין- נפגעי איבה מנוסה. מומלץ להיות מיוצג בכל שלבי התביעה והועדות הרפואיות. רני רוזן זרחיה, משרד עורכי דין. בעל וותק של מעל 12 שנה. מתמקדים בטיפול נפגעי איבה וטרור בייצוג ברמה גבוהה. מעניקים שירות ויחס אישי בתחום. מלווים אותך ועומדים לצדך לכל אורך הדרך. תתקשר עכשיו, לשיחת היכרות וייעוץ חינם. קבלת פרטים על אפשרויות פיצוי לנפגעי טרור תתקשרו עכשיו– 052-5500277

רני רוזן זרחיה, משרד עורכי דין בתל אביב. חדלות פירעון והוצאה לפועל

צור קשר מיידי,
לייעוץ בנושא עו ד נזיקין- נפגעי איבה

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך